بعضی‌ها

خانواده شهدا خیلی قابل احترامند. خیلیهاشون خیلی مورد کم لطفی و ظلم قرار گرفته‌اند اما بعضی هاشون هم ...
این پیش فرض که باید به این خانواده‌ها احترام گذاشت رو خیلیها دارند. یکی از آشناهای ما بعد از کلی رفتن و امدن به خواستگار دخترش که برادر شهید بود جواب مثبت داد و بعد از اون خیلی تحویلشون گرفت. احترام زیادی بهشون ‌گذاشت. خانواده شهید چه کردند؟ چند ساعت قبل از مراسم بله برون که خانواده آشنای ما بزرگترهای فامیل رو براش دعوت کرده بودند و کلی هم تدارک دیده بودند زنگ زدند که ما نظرمون تغییر کرده!!! مهریه پیشنهادی شما زیاده و ما ادامه نمیدیم!!! مهریه پیشنهادی ۳۱۳ سکه بود! ضربه روحی بزرگی برای اون دختر خانوم و خانواده‌اش بود. حالا بماند که چقدر رفته بودند و اومده بودند که ما خواستاریم!!!!!!!!!!!! و تا موقع آخرین تماس هم هیچ وقت حرفی از مخالفت با مهریه و این حرفها نزده بودند!
یکی از آشنایان ما همسایه‌ای دارند که خانواده شهیدند. یک مادر و پسر که به خاطر قبولی پسر از شهرشون به تهران اومده‌اند و در آپارتمانی که سالها قبل خریده بودند و ندیده بودنش ساکن شده‌اند. این دو نفر سر و صدای زیادی تولید می‌کنند. به خصوص آقا پسر که ظاهرا رشید هم هست! صدای راه رفتن ایشون و مهمونهای فراوونشون که از شهرستان میان(با فاصله‌های زمانی کم) آشنای ما رو شاکی کرده. تقریبا تا وقتی همسایه محترم و مهمونهاشون بخوابند آشنای ما هم بیدارند. بارها خوابیده اند اما با صداهای گرومب گروپ و ترق و طروق و البته  شق شق سقف آپارتمان در نیمه شب بیدار شده‌اند یعنی در واقع از خواب با ترس پریده‌اند. آشنای ما تصمیم گرفتند که بعد از حدود نه ماه تحمل به همسایه محترم تذکر بدند. همسر محترم شهید کلی مقاومت کردند که مشکل از ساختمونه و کلی واقعیت رو تکذیب کرده بودند! حتی در خصوص شب قبل از گفتگو که صدای قابل توجهی تولید شده بود گفته بودند ما مهمون نداشتیم در حالیکه آشنای ما از پنجره رفتن مهمونهاشون رو هم دیده بود! بعد از کلی چونه زدن هم گفته بودند که اگرچه مشکل از ساختمونه سعی می‌کنند مراعات همسایه طبقه پایین رو بکنند!!!! توجه کنید حرف از عذر خواهی و این حرفها نبوده! ظاهرا ایشون قضیه رو به عنوان یه لطف از طرف خودشون پذیرفته اند!!! من باز هم حیرانم.
این درست که گیرم پدر تو بود فاضل یا برادر یا پدر یا همسر تو بود شهید. اما واقعا این آدما در مورد قضاوت دیگران در مورد خانواده‌های نظیر خودشون یا عزیزشون فکر نمی‌کنند؟ اصلا فکر می‌کنند؟ همینجا اعلام می‌کنم که من شخصا از خانواده شهدا انتظاری بیش از نرمال جامعه دارم که به گمانم با این شواهد باید تعدیلش کنم چون شاید به جا نیست. به نظرم این بازمانده‌ها با این رفتاراشون به شهیدشون بی‌احترامی می‌کنند. اشتباه می‌کنم؟
پی نوشت:‌به نظر خودم عجیب شده‌ام از چیزهایی که اینجا می‌گذارم هم متعجبم اما به هر حال به دلیل بی‌نظمی سیستم فکری گفتنشون شاید از نگفتن بهتر باشه. شاید!

/ 1 نظر / 2 بازدید
سیامک

سلام... . . ...آپم منتظر حضورت.. حتی برای یه ثانیه[گل][گل] . . ....کاش می دانستم چیست.. آنچه از چشم تو تا عمق وجودم جاریست....