روزه خوران

 

در شركت معظم، از اول ماه مبارك مراسم روزه خوران برگزار مي شود. روزه خورها كه اكثرا از اقشار چاق جامعه هستند با اذان ظهر براي خوردن ناهار، به كتابخانه مي روند البته تا افطار هم اضافه كار مي مانند و  افطار نكرده راهی خانه نمی شوند! من اين همکاران را دو گروه می بينم. گروه اول با افتخار روزه خواری مي كنند و اين رفتار را نشانه ي مدرن بودن خود مي دانند ولی دسته ی دوم با وجود همراهی با گروه اول، ظاهرا قلبا به درستی رفتارشان  باور ندارند چرا كه در حضور روزه داران افسوس مي خورند كه اگر مشكل! نداشتند روزه مي گرفتند و در حضور روزه خواران مدعي مي شوند كه تحمل روزه را ندارند و تازه زمانه ي اين حرفها هم گذشته. گروه دوم وقتي براي ناهار مي روند شرمي در چهره دارند يا حداقل من اينطور برداشت كرده ام. شايد من روزه دار، مأجور تر از آن روزه خوار نباشم. ادعايي هم نيست! اما شرم گروه دوم مرا به ياد اين جمله ي معصوم (ع) مي اندازد كه به گروهي که رفتار نادرستی داشتند و البته روزه خوارهم نبودند فرمودند چه معصيت بي لذتي مرتكب مي شويد!

اين حرفها مربوط به آدمهاي سالمی است كه روزه خواری می كنند همانها كه روزه نمی گيرند و رژيم لاغری را هم ترك نمی كنند. بيمارها حساب متفاوتی دارند.  <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

/ 5 نظر / 2 بازدید
X

شايد اگر در شرايط ديگری تربيت شده بودم روزه خوار می شدم اما تربيتم هر طور که می بود احتمال دورو بودنم صفر بود. به گمانم اين جزو ويژگی های ذاتی بعضی هاست. با آن حس مدرن(!) بودن تا وقتی که به سعی در تحقير غير مدرن ها نيانجامد هیچ کاری ندارم اما اگر کسی از جانش سير شود و خيال کند از پس زبان ايکس بر می آيد، سعی می کنم تميز بشویمش طوری که خشک نشود و اين حس خود برتر بينی اش تا آخر عمر «درونی» باقی بماند. البته اگر ارزش شستشو داشته باشد.

مدرن

متاسفانه من ازنوع دومم منظورم حاقر است.ولی فکر می کنم ارزش شستشو را داشته باشم. ظاهرا جان برکف هم می باشم .خوب هم چیز برای ماشین لباسشویی شما که ظاهرا خشک کن هم ندارد آماده است.

X

(با اجازه شیث) نه جناب مدرن! شما کمترين تفاوتت با آنهايی -که شايد نمونه شان را نديده باشی- اين است که نظر ديگران را می خوانی آن هم داوطلبانه! کسانی که در تعریف من از «تحقیر کننده» صدق می کنند از این توانایی صد در صد بی بهره اند. البته وقتی کسی چيزي را قبول ندارد يک چیز ديگری به نظرش بهتر است./ امیدوارم موفق باشی و جان عزیزت سالها در کف خودت باقی بماند.

حمید

و یکی هم دارد به این مثلا دعوا ها می خندد . هم به تحقیر کننده و هم به تحقیر کننده ی تحقیر کننده . انگار هر کدام ره حقیقت زده اند !

غارنشین

معصیت بی لذت.. چ تعبیر تکون دهنده ای..