در تاکسی- چرا آدما اینجوری شده اند؟

سوار تاکسی که شدم کنار کسی نشستم که به عنوان مسافر هم مسیر چند باری دیده بودمش. به نظرم کلی از من بزرگتر بود که واقعا هم بزرگتر بود. صحبت رو از هوای بهار امسال شروع کرد و از افزایش حقوق احتمالی گفت و گفت و گفت. گوش کردم. خسته بودم و زیاد حوصله نداشتم اما سعی کردم شنونده باشم. خودم رو بی حوصله نشون ندادم.

وقتی که کیف پولم رو درآوردم تا کرایه بدم- که سرعتم هم بالا بود در این کار- سریع یک دو هزار تومنی در آورد و گفت میشه به من دو تا هزاری بدی؟ ( یعنی توی کیف منو در عرض چند ثانیه نگاه کرده بود و بر این اساس چیزی خواسته بود) می خواستم بگم معذرت می خوام . منم توی کیفم دو هزاری دارم. با بی میلی دستم رو توی کیفم بردم که گفت به به!!! چند تا پونصدی!!!!( واقعا گفت) اگه چهار تا پونصدی - من دو تا پونصدی توی کیفم داشتم!!- یا دو تا پونصدی یک هزاری بدی که عاالی میشه!!! واقعا شاکی شده بودم. می خواستم بگم جناب! من دستگاه پول خرد کن نیستم!! گفتم شرمنده اون پونصدیها برای کرایه فردا صبح هستند که راننده ها اعتراض نکنند. گفت خیلی خب همون دو تا هزاری رو بده!!!

واقعا که!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! چرا ادما اینجوری شده اند؟

نکات:

1- وقتی یکی گوش مفت پبدا کرد ممکنه متوقع هم بشه

2- موقع باز کردن کیف پولتون اونو طوری بگیرید که نفر کناری محتویاتش رو نبینه؛ اگه امکانش بود. شایدم بهتر باشه کرایه رو از قبل آماده کنید و از جایی غیر از کیف پولتون دربیارید تا بقیه محتویاتش دیده نشه.

٣- سوال +نکته: چرا امسال اینقدر راننده تاکسی ها بر گرفتن پول خرد اصرار دارند؟ مثلا هشتصد تومان خرد می‌خواهند(حتی عصرها) و در مقابل دو هزار تومنی برای همان هشتصد تومان غر می زنند!!!

/ 1 نظر / 3 بازدید
سماع

با گذاشتن پول جهت کرایه در جایی غیر از کیف پول موافقم. راننده تاکسی ها را هم بی خیال شو. کلا نباید یکسری ادمها را جدی گرفت! قضیه افتابه است! این قدر هم خوب نباش![گل]