درشتی و نرمی

به مرور زمان کم کم که در یک جامعه جدید جا می افتید یک چیزهایی را بیشتر حس می کنید. البته آدمهای دور و بر شما هم تغییر می کنند بعضی بهتر و بعضی بدتر می شوند.

مدتی هست که من تبعیض و خودبرتر بینی را در رفتار برخی آلمانیها می بینم. البته هستند آدمهای خیلی خیلی خوبی که انسانند و تعدادشان هم خوشبختانه خیلی زیاد است اما دسته دیگر هم وجود دارند. 

امروز ماجرایی را با این هم خانه ایهای مغز در حد بچه دو ساله برای یک دوست آلمانی تعریف کردم خیلی تعجب کرد آخرش هم گفت در این رفتارها دنبال دلیل منطقی نگرد چون وجود ندارد. گفت که مشکل اینجاست که من و تو از اینها خیلی بزرگتر و عاقلتریم و راست گفت. گفت من به خارجی بودنم قدری حساس شده ام و گر نه موارد مشابه برای او و هم خانه ایهایش هم پیش می آید اما احتمالی که من داده بودم در مورد خارجی بودن را منتفی ندانست اما گفت اختلاف سن و میزان پختگی را هم لحاظ کنم که شاید چند سال دیگر همینها این رفتار را نداشته باشند.

سوپروایزر رسمی ام جدیدا خیلی سعی می کند به عنوان یک آلمانی به من خارجی احترام بگذارد چون یکبار یک برخورد آزار دهنده یک آلمانی با خودم را برایش تعریف کردم. واقعا ناراحت شد و گفت که این آدمهای مغز بسته همه جای دنیا هستند و متاسفانه در میان هموطنان ایشان هم. بعد پرسید که آیا در موسسه هیچ وقت حس کرده ام چنین رفتارها یا طرز فکری وجود دارد یا نه؟ که گفتم نه جو اینجا خیلی خوب است. خوشحال شد!! بعد هم از من خواست تلفظ نامم را تصحیح کنم اگر ایشان اشتباهی مرتکب می شوند چرا که ایشان دوست دارند اسم آدمها را همانطور که باید تلفظ کنند.

خلاصه که دنیا پر از آدمهای خوب و بد است. بعد از این ماجراهای آزار هنده اخیر با این جماعت مغز کوجک تصمیم گرفتم سعی کنم بیشتر دیگران را ببخشم تا خودم راحت تر باشم. امیدوارم که موفق بشوم.

/ 1 نظر / 5 بازدید
پاور هاستینگ

سلام دوست من خسته نباشبد وبلاگ خوب و زیبایی داری شما که وبلاگ به ابن زیبایی داری و زمان میزاری چرا وبلاگ خودت رو به وب سایت تبدیل نمیکنی تا در یک فضای شخصی بدون محدودیت و تبلیغات فعالیت کنی میتونی یک قالب زببا و یک طراحی دلخواه داشته باشی و تمام مطالب و نظرات همین وبلاگ رو هم انتقال بدی به وب سایت جدید و در وب سایت جدید در آمد هم داشته باشی از تبلیغات با من تماس بگیر تا توضیحات بیشتر بدم ...... 09358277721 09354556918 021-66054902 powerhosting.ir@gmail.com www.powerhosting.ir/convert-blog-to-website راه اندازی فروشگاه آنلاین راه اندازی فروش کارت شارژ آنلاین راه اندازی تالار گفتگو و فروم راه اندازی سایت دانلود و .....