یکی از کارهایی(؟) که توی این مملکت میشه به نظرم خیلی بده. آدمهای زیادی چیزهایی رو که یک چورایی مال خیلیهاست خاص می کنند که یه جورایی آزار دهنده است. یه احساس خوب بودن و گل بودن و اینا. مثلا خیلیها(در برنامه های رادیو تلویزیون به طور خاص)در تبریک عید فطر می گن به تمام مسلمانان مخصوصا شیعیان تبریک می گیم. اینکه شیعه با سنی چه فرقی داره چه ربطی داره که ما عید مشترکمون را اینطور تبریک بگیم؟ شاید مشکل در این باشه که ما وقتی جز یه گروه میشیم که به نظرمون بهتره (شنیدیم اصولا) فکر می کنیم لزوما بهتر هم هستیم اما تجربیات نشون داده اند که انسانیت خیلی از آدمهایی که شیعه نیستند از خیلی از شیعه ها بیشتره. اما من شخصا با یک جمله از این نوع موافقم:خدا همه مرضای اسلام رو شفا بده. خب خیلی از مرضای اسلام (شیعیان ایرانی که خودمون هم جرئشون هستیم) بیماریهاشون جسمی نیست روحی یه. واقعا جا داره در این مورد به طور خاص دعا کنیم چون ضرورتش بالاست.

/ 5 نظر / 3 بازدید
علی شهاب

من با کليت حرف شما موافقم به جز جمله آخر. اين‌جا هم ما باز هم گروهی داريم عمل می‌کنيم. بيماری باعث رنج همه انسان‌ها است و نه فقط مسلمان‌ها. ای بسا غیرمسلمانانی که از خیلی از مسلمان‌ها به‌ترند. پس به‌تر است که برای شفای همه مرضای دنيا دعا کنيم.

شيث

عزيز دل برادر منظور بيماريهای روحی بود که به نظر من مسلمانها مشکل روحی شخصيتی بيشتر دارند و واجبترند. حتی در اين مورد خاص هم اگر اينطور دعا کنيم و مستجاب شود کلی طول خواهد کشيد

the present

من کاملا موافقم!

اللهم اشف کل مريض!

سماع

البته من هم موافقم