تغيير

بعد از پشت سر گذاشتن آخرين مرحله از مراحل متعدد ورود به شركت نون كه عبارت بود از گفتگو در خصوص حقوق دريافتي و شرايط كار و پس از آن، موفقيت در آزمون زبان به شيوه تافل كامپيوتري! ليست بلند بالايي تحويلم دادند كه مدارك ضروري براي تشكيل پرونده و عقد قرار داد در آن ذكر شده بود. در راه بازگشت، به منظور دريافت گواهي اشتغال(يكي از مدارك مورد نياز) به شركت سابق مشرف شدم. همكاران سابق از ديدارمان بسيار خوشنود شدند، تبريكات گفتند و احساس اميدواري كردند كه آنها هم بتوانند كار بهتري پيدا كنند. يكي از همكاران سابق پرسيدند زمينه كاري شركت آينده چيست؟ پاسخ دادم در زمينه نفت فعاليت مي‌كنند. لبخندي زدند و فرمودند «خب خدا را شكر كه لااقل نفت سر سفره يكي خواهد آمد!»

و به اين ترتيب دوران خانه نشيني و عزلت ما به سر خواهد آمد؛ البته اگر بعد از اين همه رفت و آمد و امتحان و مصاحبه، قراردادي منعقد شود. نكته جالب براي من اينجاست كه محيط جديد كاملا خصوصي است و من تجربه كار در چنين محيطي را نداشته‌ام. شركت سابق (منظور شركت مادر است) 51 درصد سهامش متعلق به دولت بود و اولين محل كارم صد در صد دولتي بود. ضمنا قرار است براي اولين بار قرارداد يكساله داشته باشم! در محيطهاي قبلي هميشه قراردادها سه ماهه و در يكي دو مورد خاص شش ماهه بودند. اميدوارم با اين اشتغال مجدد، تعداد پستها نيز افزايش يابد.

/ 5 نظر / 3 بازدید
قاصدک

موفق باشی و دست راستت هم رو سر ما. مراقب باش بوی نفت اذيتت نکنه.

X

ناون طلای سیاه مال خودتون، ولی از آن کاغذهايی که مثل چرک کف دسته برای ما هم کنار بذار. ضمنا، مستر پرزيدنت کلی سعی کرد بفهماند به ما که بعضی دولتی‌ها نفت رو واسه خودشون خصوصی کردن و طبق نظر ایشون شايد اونجايی که ميری يه جورايی حال و هواش دولتی‌تر از شرکت قبلی باشه!(صدق و کذبش هم پای خود ایشون).

علی شهاب

اول سر کار رفتن مجدد مبارک. اميدوارم که اين شرکت محيطی مناسبی داشته باشه و راضی باشی و دوباره ... دوم لطفا کمی هم پول نفت سر سفره ما بياوريد!

من

بابا...مهندس تبريک!!! دست راستت رو سر ما اميدوارم حالا که کارت خوبه همکارات هم خوب باشن و مثل من بيچاره نشی

thre present

مبارک باشه. البته من از جناب سما شنيده بودم ولی گذاشتم خودت اعلام کنی بعدا تبريک بگم.