تغییر معيار دوستي

یک زمانی (خیلی سال پیش) میزان مذهبی بودن یا به تعبیر دیگر میزان معتقد و ملتزم بودن به دین یکی از معیارهای دوستیم بود. حالا از خودم تعجب می‌کنم. بارها آزموده ام و حالا به این نتیجه قطعی(در مورد خودم و دوستانم) رسیده ام که من بعد با آدمهایی که ادعای مذهبی بودن بیشتری از من که یک  آدمی معمولی هستم دارند دوست نمی‌شوم. تصمیمم قطعی است. تجربه گذشته نتایج خوبی نشان نداده حتی در مورد خیلی از بهترینها. درست است سخت می‌گیرم اما این آدمها اصلا در حد و اندازه‌ای که از ایشان انتظار می‌رود نیستند. من از دوستان کمتر مذهبی‌ام کمتر ضربه خورده ام و بیشتر یاد گرفته‌ام. شاید چون انتظارم زیاد نبوده. امیدوارم دیگران در مورد من چنین نظری نداشته باشند. به شدت دعا می‌کنم اینطور نباشم.

پی نوشت۱: اگر دوستی در مورد من چنین نظری داشتند لطفا اعلام کنند با ذکر مورد تا در جهت رفع اشکال تلاش کنم. متشکرم.

پی نوشت ۲: پی نوشت ۱ کاملا جدی است.

پی نوشت ۳: یادم آمد که یک استثنای کاملا متفاوت وجود دارد. حیف که دیگر بلاگ نمی‌نویسد. شاید رشته تحصیلی در دقت بالای دوستم موثر بوده باشد. شاید!

پی نوشت ۴: ببخشید گویا طومار شد. از وقتی این پست رو نوشتم فکرم در مورد خودم درگیره. چند مورد برخورد نادرست یادم اومد در برابر آدمهایی که یک بار دیدمشون. انگار این خویشن دوستی مانع میشه آدم به خودش درست فکر کنه. عجبا!!!

/ 1 نظر / 2 بازدید

سلام. سیستمم به هم ریخته بود و وقت سر و سامون دادن بهش رو نداشتم. منظورم اینه که مرام و معرفتم دچار مشکل نشده. راستی شاید بهار سال دیگه اگه عمری بود دوباره مرض نوشتنم عود کنه. احتمالا با یه دو بیتی خیام شروع به نوشتن می کنم. اين مصرع اولش برای پيش قسط که اگه ننوشتم، بدونين چی قرار بود بنويسم: ای بس که نباشيم و جهان خواهد بود...