احداث خط بیست و یک

دیروز که از کلاس دیر وقت می اومدم دو تا پسر جلوتر از من توی ایستگاه دانشگاه حرکت می کردند که پلاکارد چوبی دستشون بود. روش هم درباره خط 21 شعار نوشته بودند. خیلی راحت پلاکارتشونو بعد تجمع تو دستشون گرفته بودند؛ سوار قطار شهری شده بودند و با خیال راحت داشتند میرفتند خوابگاهشون- در واقع خونه شون.

ماجرای این خط 21 یه کم منو یاد قدیمای نه چندان دور خودمون انداخت. اگر چه که تفاوت از زمین تا آسمان است! 

این خط قراره اینجا یعنی در اشتوتگارت ساخته بشه و  به خاطرش یک تعدادی درخت قطع میشه و شهرداری مصممه این طرح رو اجرا کنه. انگار تغییراتی هم در محوطه ایستگاه مرکزی قطارهای شهری ایجاد میشه.

گروههای مخالف اجرای این طرح، تا حالا چند بار تجمع کرده اند. روز پنج شنبه گذشته هم پلیس با مردم درگیر شده سر این موضوع و از اون روز، ایستگاه مرکزی پر پلیسهای کلاه کجه که به نیروهای ضد شورش ظاهرشون شبیهه.

با توجه به حضور دو تا آقا پسری که گفتم؛ انگار اعتراضها همچنان ادامه داره. روز پنج شنبه تجمع انگار بزرگ بوده و بچه مدرسه ایها و دانشجوها هم به معترضین پیوسته بوده اند که پلیس وارد عمل شده و بنا بر برخی گزارشها بالای صد نفر رو زخمی کرده. پلیس به مردم آب پاشیده و از اسپری فلفل استفاده کرده!!! کلی الان پلیس به خاطر وحشی گری که داشته زیر سواله! متاسفانه ایستگاه مرکزی مسیر هر روزه ما نیست که ببینم واقعا چه خبره و یکبار فقط تو این چند روز از اونجا رد شدم.

امشب دیدم که یکی از دوستانی که دو سه سالی اینجا بوده تو صفحه ف.ی.س.ب.و.ک. ش یک فیلمی از پنجشنبه - احتمالا همون روز- رو به اشتراک گذاشته از گزارش قطع اولین درخت!!! بعضی صحنه هاش برای ماها آشناست اما تفاوت از زمین تا آسمان است.  ... (لینک فیلم)

/ 0 نظر / 3 بازدید