مهندس فروش :شيث بزرگ

آوخ چند وقت ننوشته ام!!!( درس ادبيات راهنمايی بود شيره اومده بود دنبال آدميزاد می گشت. آخرش می گفت آوخ چه کنم جانم رفت).

بنا بر سياستهای مالی شرکت محترم بنده هم به کارشناسان بخش فروش پيوستم!!!

فرآيند پيوستن هم برای خودش داستانی بود. رييس محترم بازرگانی يک روز صبح نسبتا زود منو صدا کردند و کلی برای بنده سخنرانی فرمودند. به ايشون گويا گفته بودند من باهوشم!!!(البته اين که جز بديهياته). بنده خدا هم کلی حرف زد. کلافه شده بودم. پس گفتم يه کم گيج بازی دربيارم بلکه به اين نتيجه برسه من بی هوشم؛ اينقدر انرژی واسم صرف نکنه. يه سری چيزايی رو که می دونستم می گفتم عجب! در مقابل يه سری حرفاش هم که اصلا قبول نداشتم میگفتم تا حالا اين حرفا رو کسی به من نزده بود و .... رو ميخ نشسته بودم و ايشون اصرار داشتند(البته از سر خير خواهی و احساس پدرانه) که تجربه ۲۷سال کارشون رو به بنده منتقل کنند. بالاخره بعد از ۴۵ دقيقه سخت و جانکاه رها شدم اما جمع بنديم اين بود که رفتارم تاثيری که می خواستم  نداشته.

حالا يه سری کار واسم تعريف کردن که اولش ناراحت کننده بود اما حالا تحت تاثير نصايح و تعاليم دوستان، جالب. مثلا: پيدا کردن يه عکس مناسب از يه خرس سفيد قطبی برای علامت تجاری شرکت!!

واقعا کار جالبيه.بازي بازی!!! البته اين بازی ترين کارمه تو اين بخش. اگه دوست داشتين عکسای خوبی رو که از خرسای سفيد قطبی دارين برام بفرستين و به يیشرفت مملکتتون با اين اقدام کوچيک کمک کنين. به همين سادگی. ضمنا عکس بايد يه خرس قطبی رو به طور کامل نشون بده؛ عکس خانوادگی يا پرسنلی و نظاير اون هم نباشه. البته من يه عکس نسبتا مناسب پيدا کرده ام ولی خب شايد بهترين نباشه. اين موضوع خيلی مهمه. قبل از من هم يک نفر ديگه پيگير بوده ولی عکسايی که ارائه کرده مقبول نيفتادن!!!

حالا دليل اين جابجايی اينه که مدير عامل محترم که به خاطر تغييرات پارسال تا امسال سازمان گسترش نتونسته اند بودجه مورد نياز طرح رو بگيرن به اين نتيجه رسيده اند همه بچه ها بايد خرج خودشون رو بيارن تا به قولی ال سی(يه جور حساب معتبر ارزی) باز شه. حالا به جز يه نفر همه کارشناسان فنی اومده اند تو بخش بازرگانی. چون هنوز کارخونه راه نيفتاده محصولات کارخونه های معتبر دنيا رو وارد می کنن و می فروشن تا بازار کسب کنند واسه آينده که محصول توليد ميشه. 

به اين نتيجه رسيده ام که ايجاد يک کارخونه توليدی حتی تو ايران و حتی تر تو شرايطی که هنوز رقيبی نداری خيلی سخت تر از اونيه که فکر می کردم.

پی نوشت: همکاران واحد مجاور (حضرات صنايعيون)کارکنان شرکت مادر هستند که والده شکرت توليدی مربوطه است. همه ما هم قبلا اونجا بوديم بعد کم کم اومديم تو اين يکی شرکت.

کلی اسرار هويدا کردم.

 

/ 7 نظر / 3 بازدید
X

من خرس قطبی برات می فرستم اما جدا از اينکه مقبول باشه يا نه بعدا باهات حساب می کنم. قبوله؟

X

ضمنا عکسهای خوندوادگيشون هم بد نيست ها. معنی نداره خرس گنده تنها عکس بگيره.

ظاهرا اين از خود شيفتگي مرز ندارد! همه خنگ و خلند به جز شيث!

شيث

دوست بدون نام: اول :سلام. دوم: من به کسی نسبت خنگ و خل و نظاير آن ندادم. شما چطور به اين نتيجه رسيديد؟ اشکال از برداشت شماست. سوم: من برای خوشايند کسی اينجا نمی نويسم. درست شد؟ چهارم: «از» در جمله حضرتعالی اضافی به نظر می رسد. پنجم:موفق باشيد

اول: سلام. دوم: وقتی می‌گی باهوشتری يعنی بقيه کم هوشترند. يعنی خنگترند. به استناد این جمله از متن به ايشون گويا گفته بودند من باهوشم!!!(البته اين که جز بديهياته). سوم: وقتی در اينجا مينويسی بايد قبول کنی که در معرض نقد بقيه هم باشی. چهارم: حرف اضافه از کاملا بجاست. پنجم: آينه چو نقش تو بنمود راست خود شکن اينه شکستن خطاست. موفق باشی.

شيث

سلام برای بار دوم به بدون نام. همه چيز نسبييه. نقد کار خيلی خوبيه و پسنديده است اما هر چيزی روشی داری. از نظر من لحن بار اول شما چندان مودبانه نبود. باز هم ميگم از نظر من بقيه خنگ نيستند. اگر من گفتم با هوشم در مورد خودم فقط حرف زده ام نه کس ديگر. بنابر همون نسبی بودن عرض مي کنم ممکن است من در محيطی که هستم از بقيه باهوشتر باشم تاکید می کنم که ممکن است و نه لزوما . البته اگر با هوشترین نباشم جز باهوشها هستم. من به کل بنی بشر نسبتی نداده ام و نگفتم ترينم. اميدوارم رو اين جملات فکر کنيد. اشکال شما اينه که تعبير خودتون رو از کلمات تعميم ميديد و فکر می کنيد تعريف ديگری هم از اون کلمه عین مال شماست که اينطور نيست. تعريف خنگ و خل از نظر من با برداشت شما خيلی فرق داره. خب نقش از رو تو جمله تون می فرموديد ما هم بدونيم به بار مفهومی چه کمکی می کنه؟در مورد بيت ی که ذکر کرديد هم بايد بگم از نظر من بی ربط بود به خصوص مصرع دوم! نقاد (منتقد) هم باید ظرفیت نقد داشته باشد. آخر سر هم موفق و مويد باشيد

بی طرف

خداييش بی نام زياد هم بيراه نگفته. کلا به نظر نمی رسه زياد جنبه انتقاد داشته با شيد.