در انتهای دعوتنامه انجمن فارغ التحصيلان شريف نوشته بودند:”وقت شما گران قيمت است با حضور به موقع خود ارزش آن را به همه ثابت کنيد“. شبيه نيست به”  ارائه بليط نشانه شخصيت شماست“؟شايد بهتر بود يه جور ديگه مي‌گفتند. مثلا ممنون كه به ديگران احترام مي‌گذاريد و به موقع مي‌آ‌ييد يا تو اين مايه‌ها. اين عبارت مورد استفاده بدجوري پيام مستقيم داره و تو ذوق مي‌زنه. به كجا مي‌رويم؟(كلا گفتم) 

/ 7 نظر / 16 بازدید
تينا

آره معادل همان است. در کشوری که مردم هنوز آداب دنيای مدرن و ضوابط لازم مثل وقت شناسی و پرداخت حق الزحمه رو به درستی ياد نگرفته اند بايد هم از شعار استفاده کرد.

هاهاها یه چیزی تو مایه های این که اگه با پوشش مناسب نیاین راتون نمیدیم (تقریباً به همین واضحی) هم توی دعوتنامه جشن فارغ التحصیلی از مدرسه ما نوشته بودند!!! فکر کن...بچه ها اونقدر از خانم شیرزی عصبانی شده بودند که بیا و ببین! به دلایل امنیتی اسمم رو نمی نویسم

شيث

فکرکردم شناختمت. حالا چرا از لينک خودت نيومده بودی؟‌شاد و موفق باشی

ايکس

نظر روانشناسانه ميدم که در این مورد نظر آدمهای درون گرا و برون گرا عکس متفاوته. بعضيا به تشويق بهتر عکس العمل نشون ميدن، بعضيا به تنبيه. برای بعضيا موثرتره که بنويسن *اگه فلان کار رو بکنين خوبين* برای بعضيا موثرتره که بنويسن *اگه فلان کار رو نکنين بدين*! خلاصه اينکه فرق فوکوله .... هيچ کدومش هم توهين نيست وجدانی اگه بخوايم نگاه کنيم به قضيه.

X

اين «عکس» هم اضافه است. بقايای يه «عکس العمل» بود از جمله‌ای که اول نوشته بودم:) من مثلا اديت کردم و اينه ببين اگه نکرده بودم می‌بايست ببری فارسی منو دارالترجمه برات به فارسی رايج برگردونن

علی شهاب

اين يک چيزی تو مايه‌ های کم نياوردن و ايناست. وقتی به ما احترام می گذارند که خواهش می کنيم به موقع بيايید و انگار نه انگار و بعد هم همه ما دليل وجه ما هم مثل بقيه را می آوريم استفاده از اين تحريک روانشناسانه ابتکار جالبی است!

قاصدک

آره مهندس کامپيوترمون راه افتاده از تبريکت هم ممنون.