میس آندرستندینگ

اشتباهی فهمیدن موضوعی است که اینجا بین آدمهای مختلف از سرزمینهای مختلف با گذشته های مختلف خیلی اتفاق می افتد. هم خوبی دارد هم بدی. خوبی اش این است که شما با توجه به تجارب قبلی اولین واکنشتان گارد گرفتن نیست بلکه سوال می کنید اما خیلی وقتها فقط قضیه روشن می شود و تغییری ایجاد نمی شود. به عنوان مثال

در دانشکده ی ما یک دیواری هست که تابلویی حاوی عکس تمام بچه های هر ورودی روی آن نصب است. تابلوی نسل ما که زده شد من از دیدن عکس خودم خیلی تعجب کردم چون اصلا فکر نمی کردم کسی چنین عکس بدی از من بگیرد. حتی لباسم نامرتب بود. این عکس را هیچ وقت ندیده بودم. اول اول، عکس صفحه دانشجویان در سایت دانشگاه با همین لباسها بود  البته انصافا آن عکس خیلی بهتر از عکس پوستر مربوطه و چون آنوقتها ملت می کفتند ما عکسمان را دوست نداریم و سه سوته عوضش می کردند ما هم درخواست تغییر عکس دادیم. عکس جدید خندان دو لبتر و بهتر بود که همچنان هم در سایت دانشگاه موجود است.

خلاصه به مسول مربوطه ایمیل زدیم که آقای چینی مهربان این چه عکسی است از ما زده ای به دیوار. جواب داد که ای وای من از آرشیو عکسهای قدیمی استفاده کرده ام و ساری و عکس را عوض می کنم حتما. یک سالی گذشت و خبری نشد. بعد هم خبر آمد که ایشان دیگر اینجا کار نمی کند. بعد مدتی دوباره سر و کله اش پیدا شد و دوباره آنجا کار می کرد. چند روز پیش که رفتم یک نامه ای بگیرم گفت که متاسف است که کار پوستر اینقدر طول کشیده و امروز فردا درستش می کند.

چند روز بعد ایمیل زد که تغییر دادم و ببخشید که اینقدر طول کشید. ما هم تشکر نمودیم. خلاصه امروز رفته بودم دانشکده، از آن سمت رفتم تا پوستر جدید را ببینم اما هیچ تغییری ندیدم. 

فکر کردم یعنی طرف دروغ گفته؟ چون من گفته بودم احتمالا آخرین باری است که این طرفها می آیم. بعید بود. خلاصه گفتیم ایمیل بزنیم بپرسیم. ایمیل زدیم ببخشید پوستر جدید نصب نشده؟ جواب آمد چرا نصب شده و من کلی وقت گذاشته ام که در فوتوشاپ نور و ابعاد عکست را تغییر داده ام و این پوستر جدید است!!!! خدایا!! ما هم ایمیل تشکر زدیم و گفتیم آها ولی درخواست ما که این نبود مشکل ماهیتی بود. ارجاع به آن ایمیل پارسال پیارسال که ما گفته بودیم عکس سایت دانشگاه را استفاده کنید!!!!

بعد آقای چینی مهربان جواب داد که من هم مایل بودم از همان عکس بهتر استفاده کنم اما متاسفانه شما روز اولی که آمدید دانشگاه یک عکس با زمینه سفید انداخته اید برای این پوستر و چون عکس با این ویژگی همین یکی بوده و عکسهای دیگر زمینه های رنگی دارند و قابل استفاده برای پوستر نیستند من گزینه دیگری نداشتم! ما هم مجدد ایمیل تشکر زدیم!!! 

/ 0 نظر / 3 بازدید