تعارف

تعارف در مکالمات و رفتارهای روزمره ما هميشه هست و احتمالا خواهد بود.  خيليها مثل من جواب برخی از اين عبارات را نمی دانند و وقتی کسی چنين عبارتی را مورد استفاده قرار  می دهد بد جوری کم می آورند.

يکی از همکاران سابق من برای اين مشکل راه حلی داشت. يک جمله کليدی پيدا کرده بود که در جواب تمام تعارفات می گفت که البته بعضی وقتها  بی ربط به نظر می رسيد ولی بعدتر که فکر می کردی ميديدی چندان هم بی ربط نگفته است. جمله کليدی « سلامت باشيد» بود. مثلا در جواب :حال شما؟ عروسی تان مبارک! خسته نباشيد! مشتاق ديدار! و ... جواب همين بود. ديگر همه فهميده بودند که سلامت باشيد در جواب فلان عبارت يعنی متشکرم و در جواب ديگری يعنی شما هم همينطور! و قس علی هذا!

/ 5 نظر / 18 بازدید
اشنا

خواستم اولین پیام برای این مطلب را من!!! بنویسم.شاید جبران پیغام نگذاشتن و دیر دیدن وبلاگت در بیاد. حرف حساب هم ندارم بزنم پس شما هم سلامت باشید.

شيث

قزبان شما آشنای نازنين! ضمنا شکسته نفسی می فرماييد.من که می دانم شما چقدر اهل حرف حسابيد!

کمی آزادی

راه خوبی است. راستی جناب شيث چه کسی با عشق مشکل ندارد؟ و يا چه کسی درگير نيست که من بی مشکل و رها باشم؟

reza

سلام به وبلاگ من بيا

X

سلام. شما كه بر نگشته اي! راستي براي ورود به سايت «قدم خير» را هم امتحان مي كردي. اسم برازنده اي است. البته «مبارک» هم خوب است ولی مصری ها اگر بفهمند می گويند شما اسم مسوولين ما را روی موار منفرجه گذاشته ايد و تا عوض نکنيد رابطه ای در کار نيست.